چیدمان اثاثیه | نحوۀ چیدمان اصولی و سریع اثاثیه بعد از اسباب کشی

بعد از اسباب کشی و نقل‌ مکان به منزل یا شرکت جدید یکی از مسائلی که بسیار سخت و گیج‌کننده است، چیدمان اثاثیه و سرگردانی در بین کارتن‌ها و وسایل مختلفی است که در گوشه و کنار خانه قرار داده‌شده است. در صورتی که بنا به دلایل ذیل قادر به چیدمان اثاثیه خود بعد از […]

بعد از اسباب کشی و نقل‌ مکان به منزل یا شرکت جدید یکی از مسائلی که بسیار سخت و گیج‌کننده است، چیدمان اثاثیه و سرگردانی در بین کارتن‌ها و وسایل مختلفی است که در گوشه و کنار خانه قرار داده‌شده است. در صورتی که بنا به دلایل ذیل قادر به چیدمان اثاثیه خود بعد از اسباب کشی نیستید می توانید از نیروهای متخصص شرکتهای باربری و اتوبار که در سایت اطلاعات باربری و اتوبار 118 معرفی شده اند جهت چیدمان اثاثیه خود  استفاده نمایید.

  • چیدمان اثاثیه هنگامی که خسته هستید:

    وقتی که کار بسته بندی اثاثیه را خودتان انجام داده اید و اکنون برای شما سخت است تا تمامی این بسته بندی ها را دوباره باز کنید و یا آنقدر خسته و سردرگم هستید که نمی توانید تصمیم بگیرید که کار چیدمان را چگونه انجام دهید.

  • چیدمان اثاثیه هنگامی که کمبود وقت دارید:

    وقتی که شما به لحاظ موقعیت شغلی خود نمی توانید زمان زیادی برای چیدمان اثاثیه وقت بگذارید، وقت کافی برای چیدمان وسایل خود ندارید، مجبورید در زمان مشخصی سر کار خود باشید  و یا مجبور هستید تا زمان مشخصی کار چیدمان اثاثیه را تمام کرده باشید فرصت کافی برای چیدمان وسایل تان ندارید.

  • چیدمان اثاثیه هنگامی که دست تنها هستید:

    وقتی که شما در نزدیک خود دوست، خانواده یا فامیلی ندارید تا برای کار چیدمان اثاثیه از آنها کمک بگیرید و فرزندان بازیگوشی نیز داشته باشید که مدام سر و صدا می کنند. برای شما سخت است تا با وجود بچه ها، خودتان کار چیدمان و باز کردن جعبه ها را انجام دهید.

در صورتی که تمایل دارید اثاثیه را خودتان بچینید، شاید در نگاه اول به نظر برسد چیدمان اثاثیه در منزل تمام شدنی نیست. اما با رعایت برخی موارد و کنترل استرس چیدمان اثاثیه ممکن است حتی در یک روز تمام شود که البته این موضوع کاملا به نحوه جمع کردن و بسته بندی اثاثیه بستگی دارد. برای چیدمان دوباره وسایل باید بسته بندی ها را دوباره باز کنید و وسایل را در جای مخصوص خود قرار دهیم. اگر کارتن های بسته بندی را به خوبی برچسب گذاری کرده باشیم باز کردن آنها کار آسانتری خواهد بود. زیرا می دانیم هر کارتن مربوط به کدام بخش از منزل است.

به بدون توجه به حجم انبوه کارها توجه نکنید به اعصاب خود مسلط باشید و  از نکات زیر جهت هر چه سریعتر و راحتتر قرار دادن اثاثیه در جای مناسب خود استفاده کنید.

نحوۀ چیدمان اصولی و سریع اثاثیه بعد از اسباب کشی

 _ اگر طرح خاصی از چیدمان در ذهن داشته باشید، قرار دادن وسایل در جای خود راحت‌ترین کار خواهد بود. بهتر است قبل از بازنمودن وسایل هر اتاق ابتدا طرحی ذهنی از جای وسایل داشته باشید تا بین وسایل سردرگم نشوید.

_ برای باز کردن برنامه‌ریزی داشته باشید. بهترین حالت باز کردن وسایل در مدت یک هفته خواهد بود. این فرایند را از وسایل اصلی و بزرگ‌تر تا وسایل جزئی و کوچک‌تر که باید در کمدها قرار گیرند مثال لباس‌ها و پوشاک انجام دهید.

_ قبل از باز کردن وسایل، لوازم ضروری مانند چسب، چاقو، پیچ‌گوشتی، میخ، چکش و پاکت‌های زباله را آماده  کنید تا به‌راحتی چسب‌ها را بازکرده، تابلوها را به دیوار زده و کارتن‌های خالی را دور بریزید.

_ ابتدا وسایل حجیم‌تر و بزرگ‌تر را به اتاق و جای مشخص در نظر گرفته‌شده برای آن قرار دهید. مثلا در خصوص هال و پذیرایی تصمیم بگیرید که مبلمان، میز ناهارخوری، در کجا باید قرار گیرند. آن‌ها را در جای خود قرار دهید یا در خصوص آشپزخانه یخچال، ماشین لباس‌شویی را در جای خود قرار دهید. به‌طورکلی ابتدا تصمیم بگیرید وسایل بزرگ بهتر است در کجا قرار بگیرند؟ آن‌ها را در جای خود قرار دهید و خودتان را از شر آن‌ها خلاص کنید.

_ هیچ‌وقت بدون مشخص کردن جای وسایل، آن‌ها را باز نکنید. این کار باعث می‌شود ماه‌ها در داخل جعبه‌های بازشده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید.

_ کارتن‌های هر قسمت را به اتاق خود منتقل کنید و در کنار دیوار به‌طور مرتب قرار دهید به‌عنوان‌مثال وسایل و کارتن‌ها با برچسب آشپزخانه را در گوشه‌ای از آشپزخانه بچینید.

_ هنگام باز کردن کارتن‌ها، فهرستی از محتویات داخل آن را با خود به همراه داشته باشید تا وسایل را راحت‌تر پیدا کنید.

_ می‌توانید در بازنمودن وسایل از اعضای خانواده کمک بگیرید و کارها و بازنمودن کارتن‌ها و بسته‌بندی وسایل  را، بین اعضاء خانواده تبدیل به کاری سرگرم‌کننده کنید. با یک برنامه‌ریزی مطمئن باشید هریک از اعضاء خانواده در این راه به شما کمک خواهند کرد. از آن‌ها بخواهید هرروز دو یا سه جعبه را باز کنند. و در خصوص وسایل خود این مسئولیت را بپذیرند. مثلاً از فرزندان  بخواهید بعد از قرار گرفتن کمد و تخت به‌عنوان وسایل بزرگ‌تر در وهله اول توسط شما وسایل کمدها و لباس‌های خود را از بسته‌بندی بازنموده درجای در نظر گرفته‌شده قرار دهند.

_ جعبه‌های پرکارتر مانند ظروف غیرضروری آشپزخانه یا وسایل گاراژ را به آخرین مراحل بازنمودن بسته‌بندی‌ها و چیدمان موکول کنید.

_ فراموش نکنید وسایل موردنیاز و ضروری را ابتدا بازکنید. موقع بسته‌بندی، کارتن‌هایی که ابتدا باید بازشوند را مشخص کنید و روی آن‌ها بنویسید: ضروری یا اول باز شود یا با زدن علامتی خاص اولویت آن‌ها را مشخص کنید. وسایل ضروری شامل ملحفه‌ها، وسایل حمام و آشپزخانه و بعضی از لباس‌ها خواهند بود.. باز شدن وسایل لازم، زندگی را در طول مدتی که در خانه جدید کاملاً مستقر شوید، کمی راحت‌تر می‌کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *