نحوۀ چیدمان اثاثیه هنگام اسباب کشی

نحوۀ چیدمان اثاثیه در ماشین حمل بار یکی از نکات بسیار مهم هنگام اسباب کشی است، بعد از انتخاب بهترین باربری با استفاده از دایرکتوری اطلاعات سایت باربری و اتوبار 118 و انجام کلیه کارهای مربوط به بسته بندی اثاثیه  و  انتخاب ماشین حمل بار مناسب جهت اسباب کشی، حالا زمان آن رسیده که اثاثیه […]

نحوۀ چیدمان اثاثیه در ماشین حمل بار یکی از نکات بسیار مهم هنگام اسباب کشی است، بعد از انتخاب بهترین باربری با استفاده از دایرکتوری اطلاعات سایت باربری و اتوبار 118 و انجام کلیه کارهای مربوط به بسته بندی اثاثیه  و  انتخاب ماشین حمل بار مناسب جهت اسباب کشی، حالا زمان آن رسیده که اثاثیه و لوازم خود را در ماشین باربری بچینید. زیرا اگر لوازمتان را مرتب نچینید آنها در هنگام حمل و نقل به بیرون پرتاب می‌شوند و این موضوع بسیار خطرناک است. نحوه چیدمان بار بخصوص زمانی که قصد حمل اثاث به شهرستان را دارید اهمیتی ویژه پیدا می کند.

شاید فکر کنید طرز درست چیدن اثاثیه مسئله مهمی نیست و مهم این است که شما اسباب کشی کنید اما در اسباب کشی و باربری باید به نکات دقیقی توجه کرد در غیر این صورت ممکن است خسارات زیادی به بار آید. چیدمان اثاثیه بخش بسیار مهمی از اسباب کشی را تشکیل می‌دهد. بهتر است  قبل از رسیدن ماشین حمل بار از ترتیب چینش لوازم در ماشین لیستی تهیه کنید و لوازم و اثاثیه شبیه به هم را کنار یکدیگر قرار دهید. این کار روند باربری و حمل اثاثیه شما را بسیار ساده تر و سریعتر می نماید.

سعی کنید برای عبور کارگرها از اتاق‌ها و رسیدن به آشپزخانه راه خوبی را باز کنید. یک چیدمان درست، که باعث می‌شود وسایل شما به خوبی در پشت ماشین حمل بار جا شود و ذره‌ای جا هم هدر نرود، در حالتی اتفاق می‌افتد که طبق گفته قدیمی‌‌ها اول هندوانه‌ها را بچینید بعد سیب‌ها و بعد آلبالو گیلاس‌ها را، یعنی اول اثاثیه سنگین تر و بعد اثاثیه سبکتر بار شود. در ادامه به مراحل چیدمان اثاثیه هنگام باربری و نکاتی که باید مد نظر داشته باشید می پردازیم:

مرحله اول نحوۀ چیدمان اثاثیه هنگام اسباب کشی: لوازم سنگین تر را اول از همه جابجا کنید
اثاثیه های سنگین مانند ماشین ظرف شویی، بخاری، یخچال، ماشین لباسشویی، گاز و … که معمولا به دو نفر یا بیشتر برای جابجایی آنها نیاز است را باید در انتهای ماشین حمل بار  و نزدیک به اتاق راننده جای دهید. همه اثاثیه های سنگین به گونه ای باید در ماشین چیده شوند که وزن آنها به طور مساوی بین قسمت انتهای ماشین باربری  پخش شود. جهت محافظت از وسایل مخصوصا برای وسایل چوبی بین آنها پارچه های ضخیم  یا ابر قرار دهید.

مرحله دوم نحوۀ چیدمان اثاثیه هنگام اسباب کشی: لوازم بلند و دارازتر را بارگیری کنید
پس از اثاثیه سنگین، لوازم بلند و طولانی مانند تخته های کمد، مبلمان ها ، رویه های میز، بخش های جدا شده تخت ها و فرش های لوله شده در ماشین چیده می شود. این وسایل را در دوطرف ماشین حمل بار که دیواره های طولانی تری دارند بچنید. فرش ها را به صورت خوابیده در کف ماشین با روی لوازم دیگر قرار دهید. میزها و صندلی ها را نیز  در میان لوازم دیگر در ماشین حمل بار جای دهید. مبلمان و تشک ها را به گونه ای بسته بندی کنید که روکش آنها پاره نشود.

مرحله سوم نحوۀ چیدمان اثاثیه هنگام اسباب کشی:سنگین ترین و بزرگترین جعبه ها را بارگیری کنید
جعبه هایی که در این مرحله از اسباب کشی به داخل ماشین حمل بار می فرستید نباید شامل کارتن های مربوط به لوازم شکستنی باشد. جعبه های سنگین و بزرگ را روی اثاثیه دیگر مانند مبلمان ها قرار دهید.از فضای زیر میزها و روی صندلی ها نیز برای جای دادن جعبه ها وکارتن ها استفاده کنید.

مرحله چهارم نحوۀ چیدمان اثاثیه هنگام اسباب کشی:قرار دادن کارتن های سبک روی کارتن های سنگین
کارتن های سبک تر را بالاتر و روی کارتن های سنگین قرار دهید. اگر ماشین حمل بار شما یک مسقف است جعبه های سبک را تا نزدیکی سقف ماشین روی هم بچینید. هر فاصله بین جعبه ها و سقف ماشین باید توسط چیزهای نرمی مانند پارچه ، لباس های کهنه یا تشک پر شود.

مرحله پنجم نحوۀ چیدمان اثاثیه هنگام اسباب کشی: بار زدن لوازم شکستنی
توصیه می‌کنیم کارتن‌های شکستنی را کاملا جداگانه و در کنار هم قرار دهید و با این کار از وارد کردن فشار مضاعف بر روی آنها خودداری کنید. حتما بر روی جعبه‌های محتوی شیشه‌ها و یا ظروف شکستنی برچسب بزنید و شکل ظاهری آنها را از سایر جعبه‌ها متمایز کنید. لوازم شکستنی را روز اسباب کشی کاملا از سر راه دور کنید و انتهای پروسه باربری آنها را به ماشین منتقل کنید. اگر بی احتیاط رفتار کنید و جعبه‌ها را بدون توجه به برچسب روی آنها بر روی هم بگذارید احتمال زیاد وسایل داخل جعبه‌ها شکسته می‌شوند و حتی ممکن است خرده‌ شیشه‌ها به بیرون از کارتن مخصوص لوازم شکستنی پرتاب شوند و این موضوع بسیار خطرناک است.
بهترین محل برای قرار گیری لوازم شکستنی زیر صندلی ها یا زیر میزها است. در نهایت تمام گوشه های خالی، زیر یا روی مبل ها و میزها را با لوازم باقی مانده مانند ساک ها و کیف هایی که لوازم شکستنی در آنها نیست پر کنید.از هر اثاثیه باقی مانده دیگری مانند جالباسی، جعبه ابزار، بوت ها و کفش ها و.. که امکان شکستن و آسیب دیدگی در حین جابجایی ندارند برای پر کردن فضاهای خالی استفاده کنید.