شیوۀ صحیح بسته بندی اثاثیه قبل از اسباب کشی و باربری

داشتن یک باربری و اسباب کشی آسان و موفق ملزم به بسته بندی مناسب اثاثیه است.  برنامه ریزی در اسباب کشی نقشی کلیدی دارد و اگر بسته بندی وسایل به درستی انجام شود، وقتی که به مکانی جدید وارد می شوید باز کردن بسته ها نیز آسان خواهد بود. بسته بندی لوازم و اثاثیه منزل […]

بسته بندی,اثاثیه,هنگام,اسباب کشیداشتن یک باربری و اسباب کشی آسان و موفق ملزم به بسته بندی مناسب اثاثیه است.  برنامه ریزی در اسباب کشی نقشی کلیدی دارد و اگر بسته بندی وسایل به درستی انجام شود، وقتی که به مکانی جدید وارد می شوید باز کردن بسته ها نیز آسان خواهد بود. بسته بندی لوازم و اثاثیه منزل باید بر اساس نوع اثاثیه انجام شود و برای هر وسیله کارتن مناسبی انتخاب گردد. با استفاده از سایت باربری و اتوبار118، می توانید باربری مناسبی که خدمات بسته بندی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد انتخاب کنید و در صورتی که خودتان قصد بسته بندی اثاثیه را دارید بهتر است از کارتن های اسباب کشی و باربری استاندارد شرکت های باربری استفاده نمایید و می توانید وسایل تان را از هر نوعی که باشد درون این کارتن ها به بهترین شکل ممکن بسته بندی نمایید.

از زمان تصمیم گیری جهت اسباب کشی تا روز اصلی باربری اثاثیه منزل یا محل کار،  غالبا چند هفته یا چند ماه برای برنامه ریزی و بسته بندی اثاثیه زمان وجود دارد. اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که لوازمی مثل لباس های قدیمی، ظروف قدیمی، رخت خوابهای کهنه و یا اثاثیه هایی که مدتهاست از آنها استفاده نکرده اید  را از حجم  اثاث خود بکاهید، می توانید آنها را دور بریزید یا اهدا کنید. با این کار تمرکز خود را به حمل و بسته بندی وسایل مهم منزل معطوف خواهید کرد. سعی کنید تا حد امکان کارتن و جعبه های کمتری در روز اثاث کشی جابجا شود تا از این طریق سرعت بسته بندی، حمل و چیدمان لوازم در منزل یا دفتر جدید را بالا ببرید و هم حفظ امنیت آنها را راحت تر نمایید.

تجهیزات بسته بندی اثاثیه قبل از اسباب کشی

تجهیزات,بسته بندی,اثاثیه,قبل,از,اسباب کشی

ساک رختخواب

پلاستیک حباب دار

کارتن رگال دار برای بسته بندی لباس

کارتن 5 لایه برای بسته بندی ظروف چینی و کریستال و انواع شکستنی ها

وکیوم 20 متری شامل بابل رپ (فوم ضربه گیر) – استرچ رپ (سلفون) – چسب پهن

وکیوم100 متری شامل بابل رپ (فوم ضربه گیر) – استرچ رپ (سلفون) – چسب پهن

14 نکته اساسی بسته بندی صحیح اثاثیه قبل از اسباب کشی

 1. انتخاب درست اندازه جعبه ها

  بهتر است وسایل سنگین مثل کتاب را در کارتن های کوچک و وسایل سبک مثل پتو، بالش و لحاف را در کارتن های بزرگ بگذارید. با این روش حمل و نقل کارتن ها برایتان آسان تر خواهر بود و به علاوه با قرار دادن وسایل سنگین در کارتن های بزرگ استحکام کارتن کم می شود و ممکن است پاره شود. معمولا برای اسباب کشی باید از مدتی قبل به سوپر محله سفارش کارتن دهید. او برای شما کارتن کنار می گذارد. سوپر مارکت هایی هم هستند که می توانید از آنها کارتن بخرید.قبل از بسته بندی وسایل کف جعبه هایی که می خواهید درون آن ها وسایل بچینید را با چسب پهن  به خوبی بچسبانید تا از پارگی آن درز مان حمل جلوگیری کنید.

 2. رعایت کردن قوانین چیدمان درون جعبه

  هنگام بسته‌بندی وسایل ریز را داخل کارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتن‌های کوچک قرار دهید. خرده ریز ها و  وسایل کوچک را داخل کارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتن‌های کوچک قرار دهید. زیرا از نظر علم فیزیک احتمال شکستن وسایل سنگین در وسط جعبه‌های بزرگ بیش‌تر است.

 3. باقی گذاشتن خرت‌وپرت ها داخل دراور

  اگر در داشتن کارتن خالی محدودیت دارید یا انتقال وسایل دراور به کارتن برایتان مشکل است، در صورتی که داخل کشوها وسایل شکستنی نیست، بگذارید وسایل داخل کشو باقی بماند. کشوها را با چسب‌نواری به بدنه کمد یا دراور محکم کنید. دقت کنید که دراور رنگ شده نباشد. نگذارید نوارچسب مدت طولانی روی دراور باقی بماند و چسب زدن را در آخرین لحظه جابه‌جایی انجام دهید.

 4. بسته بندی به ترتیب اتاق ها

  وسایل هر اتاق باید در کارتن های جداگانه ای باشند و روی کارتن ها با دقت بنویسید در جعبه چه وسایلی گذاشته اید. با این روش می توانید وقتی به مقصد رسیدید، کارتن های هر اتاق را در جای خود بگذارید و بعد به مرور و با آرامش شروع به چیدن آنها کنید. اگر وسایل اتاق های مختلف در هم باشند، برای چیدن وسایل به مشکل خواهید خورد و موقع بیرون آوردن وسایل با وسیله های زیادی که بیرون از کارتن ها ریخته شده اند مواجه خواهید شد که به نظر می رسد هیچ وقت مرتب نخواهند شد.

 5. باقی نگذاشتن جای خالی در جعبه ها

  جعبه ای که بخش های خالی دارد، نامتعادل بوده و ممکن است له شود و وسایل درون آن آسیب ببیند. سعی کنید در جعبه ها جای خالی باقی نماند. البته خالی ماندن بخش هایی از جعبه ها اجتناب ناپذیر است. برای پر کردن آنها می توانید از حوله، دستمال های آشپزخانه یا در نهایت روزنامه مچاله شده استفاده کنید.

 6. حمل و نقل گل و گیاه

  برای گلدان‌های بزرگ و سنگین به همان ترتیب در کامیون قرار دهید و حمل کنید. ولی درباره گلدان‌های کوچک، می‌توانید مجموعه‌ای از آنها را در یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار داده و داخل هر یک از گلدان‌ها چوبی به بلندی ارتفاع بلندترین گیاه فرو کنید. سپس پلاستیکی نازک را روی سطح دهانه و طرفین جعبه و همچنین پایه‌های چوبی فرو رفته در گلدان‌ها قرار داده و با چسب محکم کنید و منافذی را برای تنفس گیاه باز بگذارید.

 7. بسته‌بندی پایه‌های مبل و اتصالات وسایل

  ممکن است چرخ‌‌های مبل‌ها هنگام جابه‌جایی کنده شوند. بنابر این قبلا آن‌ها را جدا کرده، بسته‌بندی و برچسب بزنید. این که مربوط به کدام مبل هست را هم یادداشت کنید. تابلوها، قاب عکس‌ها و آینه‌ها را هم به این روش انجام دهید. بعضی از قاب‌ها یا آینه‌ها با پیچ یا وسایل خاصی آویزان شده‌اند و هنگام جابه‌جایی ممکن است گم شوند. آن‌ها را داخل کیسه نایلون بسته‌بندی کرده، روی وسیله بچسبانید و یا جداگانه با برچسبی که روی آن اسم وسیله را نوشته‌اید، کنار وسایل مشابه قرار دهید.

 8. بسته بندی وسیله های گران قیمت

  تابلوهای گران قیمت روش های بسته بندی خاصی دارند. برای بسته بندی شکستنی ها باید حتما دور آنها روزنامه یا محافظ های دیگر بگذارید و بعد از بسته بندی به کارگران باربری که حمل و نقل را انجام می دهند، بگویید برای حمل این کارتن ها و جای آنها در کامیون، کارهای لازم را انجام دهند.

 9. بسته بندی وسایل چوبی

  وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها، بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند.برای مراقبت و نگهداری از این قبیل لوازم چوبی، هنگام اسباب کشی ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری استفاده کنید.

 10. درست چسباندن درب کارتن ها

  بعد از پر کردن کارتن و قبل از جابه جا کردن آن باید کارتن ها را قفل کنید. برای قفل کردن کارتن باید اول تکه بزرگ تر در کارتن را تا کنید. بعد در یک جهت بقیه تکه ها را روی هم تا کنید و در آخر سمت آزاد تکه اول را روی تکه چهارم قرار دهید. سپس از نوار چسب پهن استفاده کنید. بسته به اندازه کارتن نوار چسب را به شکل چهارخانه روی در کارتن بچسبانید. هر نوار را تا ۱۵سانتی متر از در به سمت پایین امتداد دهید تا باز نشود.

 11. لیبل زدن به جعبه ها

  پس از بسته بندی برروی کارتن ها با استفاده از یک برچسب یا ماژیک بنویسید که درون هر جعبه چه چیزی قرار دارد.و روی هر جعبه اسم محل آن و محتویاتش را لیست کنید و بر روی آن بچسبانید.  این کار در هنگام چیدن مجدد وسایل به شما کمک خواهد کرد.

 12. متصل کردن جعبه های خاص

  جعبه هایی که به یک جای خاص می روند را کنار هم قرار دهید یا به وسیله طناب پلاستیکی یا طناب مخصوص به هم متصل کنید . که به احتمال زیاد در یک زمان حمل می شوند .

 13. ساییده شدن اشیاء درون جعبه

  اگر جهت جلوگیری از ساییده شدن اشیاء درون جعبه که باعث آسیب آنها می شود ، باید آنها را تک تک با استفاده از روزنامه ، کاغذ کفش ، پلاستیک مخصوص حباب دار یا غیره خوب بسته بندی کرده و بپوشانید . زیرا حمل کالا با کامیون ، خصوصاً در آسفالت های ایرانی ، بدون لغزش تقریباً غیر ممکن است .

 14. بسته بندی فرش ها

  برای کثیف نشدن ریشه های فرش ها بهتر است یک پارچه را به صورتی قرار دهید که ریشه ها در بین پارچه قرار گیرند، سپس فرش را لول کنید. همچنین می توانید یک پارچه ی دیگر را به دور فرش لول شده بپیچید.

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *