انتخاب ماشین باربری مناسب جهت حمل بار

ماشین باربری و حمل بار یکی از نیازهای اصلی هنگام باربری و اسباب کشی است. یکی از ویژگی های یک شرکت باربری و اتوبار خوب و با کیفیت این است که مشاوره های لازم و دقیق را به مشتریان جهت انتخاب ماشین  باربری و حمل بار مناسب بدهد تا از این طریق هم از قیمت […]

ماشین باربری و حمل بار یکی از نیازهای اصلی هنگام باربری و اسباب کشی است. یکی از ویژگی های یک شرکت باربری و اتوبار خوب و با کیفیت این است که مشاوره های لازم و دقیق را به مشتریان جهت انتخاب ماشین  باربری و حمل بار مناسب بدهد تا از این طریق هم از قیمت نهایی باربری کاسته شود و هم سرعت و امنیت باربری تأمین گردد. با استفاده از دایرکتوری اطلاعات سایت باربری و اتوبار 118 می توانید باربری و اتوبار مناسب را با توجه به شهر و منطقه محل زندگی خود انتخاب و از مشاوره باربری ها جهت انتخاب ماشین باربری و حمل بار مناسب استفاده نمایید.
زمانی که موضوع حمل بار و باربری در میان باشد یکی از مهم ترین فاکتورها جهت افزایش سرعت و همچنین کاهش قیمت باربری، انتخاب وسیله نقلیه ای است که که اثاث منزل یا اداره قرار است با آن جابجا و حمل شود. حمل بار چه شامل اثاثیه منزل باشد و چه ارسال کالا به سایر نقاط نیاز به یک وسیله نقلیه مطمئن و مناسب برای جابجایی و حمل و نقل دارد. انتخاب ماشین باربری نیز معیارها و شرایطی دارد که رعایت آنها باعث سهولت در کار باربری و اسباب کشی خواهد شد. همچنین می توانید از بسیاری از هزینه های اضافی نیز پیشگیری نماید. ماشین های باربری باید از بهترین نوع ماشین ها انتخاب شود تا اثاثیه شما در حین جابجایی آسیب نبینند.

انتخاب مناسب ماشین حمل بار و نحوه چیدمان وسایل داخل ماشین حمل بار و باربری از دیگر عوامل موفقیت در حمل اثاثیه است. برای انتخاب ماشین حمل بار ابتدا نگاهی به تعداد جعبه های بسته بندی شده و وزن وسایل تان بیندازید. اگر تعداد کارتن حمل بار شما کم یا متوسط است شما می توانید به راحتی از یک وانت یا نیسان برای حمل اثاثیه تان استفاده نمایید اما اگر تعداد کارتن برای اسباب کشی تان زیاد است و یا وسایل تان بزرگ و حجیم و سنگین هستند می توانید از انواع کامیون حمل بار یا خاور و تریلر استفاده نمایید. این بستگی به میزان اثاثیه شما دارد. هر چه باشد شما نباید داخل ماشین حمل بار تان نه فضایی کم بیاورید و نه فضای زیادی اضافه داشته باشید.

اگر فضای داخلی ماشین حمل بار کم باشد شما مجبور می شوید بیش از یکبار از ماشین باربری برای جابجایی اثاثیه منزل استفاده کنید و این کار قیمت باربری را افزایش می دهد و اگر فضای زیادی در داخل ماشین باربری داشته باشید باعث می شود تا اثاثیه هنگام حرکت و تکان های جاده ای به هم برخورد داشته باشند و باعث آسیب دیدن وسایل شما می شود.

چگونه ماشین مناسبی برای باربری و حمل اثاثیه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین و مناسب ترین وسیله برای باربری نیاز به توجه و دقت بسیاری دارد زیرا هر وسیله ای را بایستی مطابق با حجم، اندازه و جنس آن حمل و نقل کرد. شرکت های حمل و نقل برای انواع لوازم در جابه جایی های خود وسیله مخصوصی را در نظر می‌گیرند. در انتخاب ماشین باربری و حمل بار مناسب باید به موارد زیر توجه کرد:

ماشین باربری و حمل بار متناسب با نوع بار

یکی از نکات مهم در انتخاب ماشین باربری و حمل بار  این است که وسیله نقلیه را متناسب با نوع بار خود انتخاب کنیم. با توجه به جنس لوازم برای جا به جایی آنها از ماشین های مختلفی استفاده می‌شود. وسایل شکستنی , محموله های خاص , مواد غذایی , حیوانات زنده , گیاهان و انواع و اقسام وسایل دیگر نیازمند انتخاب دقیق ماشین حمل بار و اتوبار می باشند. به طور مثال برای جا به جایی لوازمی از جنس شیشه از ماشینی استفاده می‌شود که در مسافت های طولانی بتواند از وسیله نگهداری کند و مانع از آسیب دیدگی آن شود. در حمل وسایل شکستنی و حساس بهتر است از ماشینی استفاده شود که بتواند از این گونه وسایل محافظت کند و در مسافت های طولانی به وسایل آسیب وارد نشود. همچنین برای حمل مواد غذایی فاسد شدنی که احتیاج به نگهداری در دمای یخچال دارند می‌بایست از خودرو‌های مجهز به دستگاه خنک کننده استفاده کرد.

ماشین باربری و حمل بار متناسب با وزن بار

برای جا به جایی اثاثیه سنگین و حجیم باید توجه داشته باشیم وزن وسیله ای که داخل ماشین قرار می‌گیرد متناسب با وزن ماشین باشد. برای انتخاب ماشین اسباب کشی و حمل بار باید وزن بار را در نظر گرفت و متناسب با آن ماشین حمل بار را انتخاب کرد. اگر وسایل ما سبک و کم وزن هستند می توان از ماشین های کوچکتر برای کاهش هزینه و افزایش سرعت حمل بار و باربری استفاده کرد اما اگر وزن وسایل زیاد باشد باید از ماشین های باربری بزرگ استفاده کنیم که بتواند وزن این وسایل را تحمل نماید.

ماشین باربری و حمل بار متناسب با حجم بار

حمل لوازمی که عریض و طویل هستند با ماشین های باربری کوچک مثل وانت و نیسان امکان پذیر نیست. با توجه به اینکه تعداد کمی از این گونه وسایل در ماشین جای می گیرد و ماشین به سرعت پر می شود، ما مجبوریم در تعداد دفعات مختلف بار و اثاثیه را جابجا کنیم که این کار هزینه های حمل بار را افزایش می دهد. برای جابه جایی اثاثیه بزرگ، جاگیر و دست و پاگیر مثل سرویس خواب و مبلمان و مانند اینها بهتر است از ماشین های باربری بزرگ استفاده کرد.

ماشین باربری و حمل بار متناسب با تعداد وسایل

هنگام انتخاب ماشین باربری و حمل بار باید تعداد اثاثیه را هم در نظر داشته باشیم و بر اساس اندازه بار و تعداد وسایل ماشین حمل بار مناسب را انتخاب کنیم. خانه های بزرگ متناسب با مکان و فضایی که دارند وسایل بیشتری دارند که هنگام اسباب کشی نمی توان همه آنها را با یک ماشین کوچک جا به جا کرد و باید به وسیله ماشین های بزرگ و در چند نوبت آنها را انتقال داد و یا کسانی که تنها زندگی می کنند و وسایل کمتری دارند می توانند با ماشین های باربری سبک مثل وانت یا نیسان همه وسایل خود را در یک نوبت جا به جا کنند.

ماشین باربری و حمل بار متناسب با مسافت

یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین عوامل انتخاب نوع ماشین باربری و حمل بار مسافت  است. برای مسافت های طولانی که جابه جایی از یک شهر به شهری دیگر است در صورت نیاز می توان از ماشین های مسقف برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و حفاظت در مقابل وزش باد و بارش باران و برف  استفاده کرد.

انواع ماشین ها ی باربری و حمل بار

انتخاب ماشین باربری مناسب نیازمند آشنایی با انواع ماشین های حمل بار و اسباب کشی است. به این معنی که باید بدانیم از چه وسیله ای برای حمل چه نوع باری می توان استفاده کرد. بسته به شرایطی که در اسباب کشی و باربری وجود دارد می توان از ماشین های بزرگ یا  کوچک برای حمل بار و جابجایی اثاثیه استفاده کرد که باربری ها و اتوبارها باید وسیله حمل و نقل مناسبی که تحمل وزن بار و گنجایش قرار دادن آن را در خود داشته در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

ماشین های باربری ها و اتوبارها به طور کلی به 3 دسته تقسیم می شوند:
_ باربری با استفاده از ماشین های سبک: وانت – وانت پراید – وانت نیسان
_ باربری با استفاده از ماشین های نیمه سنگین: کامیون – خاور – هیوندا – ایسوزو – کامیونت
_ باربری با استفاده از ماشین های سنگین: تریلی- ترانزیت – ده تن – کفی – ترانزیت یخچالی – 20 تُن – چادری سه محور –  کفی – کُمپرسی – تریلی تانکر فاو (Faw)  و..

توجه داشته باشید که جهت حمل بار و باربری شهری ( تهران) عموما از ماشین های سبک و نیمه سنگین استفاده می شود. از ماشین های سنگین نیز برای باربری های خارج شهری استفاده می شود. یکی از علت های این موضوع این است که ماشین های سنگین اجازه تردد در داخل تهران و شهرهای دیگر را ندارند و تنها در ساعت های بخصوصی می توانند در شهرها تردد کنند. ( ساعت 22 تا 6)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *